Slide background

Specialists in decorating materials

Slide background

Embroidery labeling

Slide background

Slide background

Designing studio

Slide background

arlena

About us

The Arlena company is a place where you can order services in the field of marking and decorating textiles - clothing, footwear, bags, bedding, advertising gadgets, etc. In fact, we do not limit ourselves to any standard materials, if you want to decorate wooden letters, we can do it too! First, we make a test on the indicated material and then we act! (see the FAQ tab - frequently asked questions, there you will find information on how to order and what we need to complete the order).

Find out more

.

Haft komputerowy, haft, hafty - ARLENA

Haft to z pewnością jedna z najstarszych technik zdobienia materiałów. Dodatkowo jest to jedna z najbardziej popularnych i stosunkowo tanich metod uszlachetniania wyrobów. My, proponujemy Państwu usługi haftu komputerowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie wykonać bardzo precyzyjne wzory w stosunkowo krótkim czasie. Co więcej, dzięki zastosowaniu specjalistycznych maszyn proponujemy Państwu nie tylko tradycyjny haft wykonywany nitkami hafciarskimi poliestrowymi, haft nitkami wiskozowymi, nitkami fluorescencyjnymi, metalizowanymi ale również ten bardziej skomplikowany – np. haft wykonywany włóczką.

RODZAJE HAFTÓW

W naszej ofercie znajdziecie różne rodzaje haftów, m.in.:

haft klasyczny tradycyjny haft wykonany zwykłą nitką hafciarską ( może być wykonany różnymi ściegami)

haft 3d - czyli haft wypukły, haft stworzony z wykorzystaniem pianki hafciarskiej

haft z aplikacją - urozmaicenie haftu klasycznego poprzez naszywanie różnych materiałów, tkanin w obrębie wybranego wzoru

cording - polegający na doszywaniu tasiemek, koralików, łańcuszków ozdobnych i sznurków (więcej o tej technice haftu znajdziecie w zakładce cording)

haft chenille - haft pętelkowy lub łańcuszkowy wykonywany włóczką (więcej o tej technice haftu znajdziecie w zakładce haft chenille)

haft richelieu - polegający na obszywaniu wzoru i wycinaniu go z materiału (haft umieszczany dookoła wyciętej tkaniny)

haft krzyżykowy - wzór wykonywany jest w za pomocą "krzyżyków", które są ze sobą połączone tworząc całość.

W naszej ofercie znajdziecie bogatą bibliotekę różnych rodzajów ściegów hafciarskich, zarówno tych tradycyjnych jak satyna jak i tych ozdobnych, np. w kształcie gwiazdek. Jeżeli chcecie zapoznać się z dostępną u nas ofertą ściegów ozdobnych ( a przynajmniej ich częścią).

NA CZYM HAFTUJEMY?

Jesteśmy w stanie wykonać hafty na różnych materiałach – dzianinach, tkaninach, skórach, filcach, siatkach itp. Wykonujemy zdobienia zarówno na wykrojach jak i gotowych wyrobach, przy czym istnieją pewne ograniczenia co do zdobień wykonywanych na gotowcach, ze względu na trudność upięcia materiału w tamborek (jeżeli chcecie Państwo wykonać haft na gotowych wyrobach prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta w tej sprawie). Materiał, na którym wykonywany jest haft jest również bardzo istotny gdyż nie zawsze można wykorzystać tamborek do stabilizacji wyrobu, na niektórych materiałach może bowiem pozostać po nim ślad, którego nie da rady w żaden sposób zniwelować. W takiej sytuacji niezbędne jest wtedy wykorzystanie innych technik upinania wyrobów na maszynie. Proponujemy również wykonanie przez nas naszywek i emblematów do samodzielnego przyszycia lub haftów podklejonych termofolią, które można następnie przykleić do wybranego materiału za pomocą pras termotransferowych lub żelazka.

Możemy również zaproponować Państwu wykonanie naszywek z doszytym od spodu rzepem!

Poza standardowymi „pojedynczymi haftami” wykonujemy również hafty w metrażu.

Dodatkowo proponujemy połączenie różnych technik haftu ( np. haft metodą tradycyjną z aplikacją i cekinami, czy sznurek z cekinami i dżetami) z innymi dostępnymi w naszej ofercie technikami zdobienia materiałów.

Haft komputerowy

Zachęcamy do odwiedzenia naszego studia hafciarskiego oraz skorzystania z usługi haftu komputerowego. W naszej galerii znajdziesz wiele przykładów wykonanych przez nas haftowanych wzorów.

Popular products
Stoki

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Accept More info Reject